Bosna Turu

2020 YILI PROGRAMLARI

HU2. GRUP

3 GECE 4 GÜN

GİDİŞ : 25 Mayıs 2020 Pazartesi TK 1023 – 12:10
DÖNÜŞ : 28 Mayıs 2020 Perşembe TK 1024 – 14:00
2 Kişilik Odada Kişi Başı
550 EUR

Oteller

★ ★ ★ ★  Otellerde

VİZESİZ

BOSNA HERSEK TURU

Saraybosna – Travnik – Mostar

1.Gün İstanbul kiss Saraybosna

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “HUZURLU SEYAHAT – THY” bankosunda 05:00‘da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY‘nin TK1021 seferi ile 07:15‘da Saraybosna‘ya uçuyoruz. Yerel saatle 08:10‘da varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Saraybosna şehir tanıtımı, Osmanlı Kalesi Beyaz Tabya‘nın gezilmesi Fatih Sultan Mehmet‘in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çesmesi‘nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir, Aliya Izetbegoviç‘in de içinde yattığı şehitliği ziyaret, yol üzerinde Birinci Dünya Savaşı‘nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsü‘nü görme, Avrupa‘nın en müstesna çarşısı Başçarşı‘da alacağımız akşam yemeği sonrası, Osmanlı döneminden beri eğitime ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi‘ni, Kanuni Sultan Süleyman‘ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey‘in camisini ziyareti müteakip konaklama otelimizde.

2.Gün Saraybosna broken heart Travnik broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Travnik şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde savaş sırasında bir çok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü‘nü ziyaretin ardından yaklaşık 1 saat 10 dk’lık yolculuk sonrası şehre varıyoruz. Tarihi Osmanlı Kalesi‘nden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi‘ni ve Alaca Camisi‘ni ziyareti müteakip tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezi, Fatih Sultan Mehmet‘in su içtigi Plava Voda (Göksu)‘yu ziyaret, Lutfina Kahve‘de kahve ve baklava ziyafeti sonrası Saraybosna‘ya dönüş. Başçarşı‘da alışveriş, Saat Kulesi ve Tarihi Rimski Köprüsü‘nü ziyaret. Restoranda yöresel akşam yemeği sonrası Fatih Sultan Mehmet‘e hediye olarak yapılan Fatih Camisi‘ni ziyaret sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün Saraybosna broken heart Mostar broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mostar‘a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Konjic Köprüsü‘nü görüyoruz. 3 saatlik bir yolculuktan sonra tarihi kente varış. Tarihi Türk Köyü Poçiteli gezisinin ardından Mostar şehir gezisi ile turumuza devam ediyoruz. Tarihi Mostar Köprüsü, 550 yıllık tarihi (Blagay) Alperenler Tekkesi‘ni ziyaret, Neretva Nehri‘nde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti sonrası Tarihi Koski Mehmet Bey Camisi‘ni ve Karagöz Camisi’ni ziyaret. Yablanitsa‘da akşam yemeğinde meşhur kuzu çevirme ziyafeti sonrası Saraybosna‘ya dönüşün ardından konaklama otelimizde.

4.Gün Saraybosna kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza Saraybosna‘nın su kaynağı Igman Dagı‘nın eteklerindeki Vrelo Bosna‘da gezinti ile başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel‘i ve müzesini ziyaret ettikten sonra saat 18:30‘da dönüş için Saraybosna Havalimanı‘na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY‘nin TK1026 seferi ile 21:00‘de İstanbul‘a uçuyoruz Varış: 23:55

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Priştine – Saraybosna / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 3 gece 5* otellerde, 3 gece 4* otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, set menü akşam yemekleri otelde veya restoranda,
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Ülkeler arası geçiş vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul’a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler,
 • 50₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…