2022 YILI PROGRAMLARI

Karadeniz Turu

Trabzon - Maçka - Gümüşhane - Zigana - Uzungöl Yaylası - Rize - Ayder Yaylası

K3. GRUP

3 GECE 4 GÜN 

GİDİŞ : 15 Eylül 2022 Perşembe TK : 07:15
DÖNÜŞ : 18 Eylül 2022 Pazar TK : 20:05
 1 Kişilik Odada Kişi Başı
6.450 ₺
2 Kişilik Odada Kişi Başı
5.950 ₺
3 Kişilik Odada Kişi Başı
5.945 ₺

Oteller

YAYLA OTELLERİ

Karadeniz Turu

Trabzon – Maçka – Gümüşhane – Zigana – Uzungöl Yaylası – Rize – Ayder Yaylası

1.Gün 15 Eylül Perşembe

İstanbul kiss Trabzon broken heart Maçka, Zigana Yaylası

İstanbul Yeni Havalimanı İç Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “THY” bankosunda saat 05.30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘nın TK280 seferiyle 07.15’te Trabzon’a uçuyoruz. Varış: 08.50. Varışın ardından özel aracımız ile Trabzon gezimize Ayasofya Camisi ve Müzesi, Atatürk Köşkü ve Gülbahar Hatun Külliyesi ziyaretleri ile başlıyoruz. Şehir turu ve alışveriş için serbest zaman sonrası. Maçka İlçesi Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz (47 km). Coşandere’nin can verdiği park alanı içinden minibüsler ile Sümela Manastırı’na çıkacağımız en yakın noktaya ulaşmayı müteakip ağaçların arasından geçerek kartal yuvası konumundaki tarihi Manastıra ulaşıyoruz. Bilgilendirme ve fotoğraf molası sonrası Zigana Yaylasında konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz (49 km). Hamsiköy’de bir mola verip, yemyeşil yamaçları panoramik olarak fotoğraf çekme imkanı sonrasında yayla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Zitaş Zigana Yaylakent Tesisleri vb

2.Gün 16 Eylül Cuma

Zigana Yaylası broken heart Gümüşhane broken heart Uzungöl Yaylası

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Zigana Dağları’ndan Gümüşhane’ye geçiyoruz (82 km). Burada Tarihi Süleymaniye Camisi ziyareti, şehir turu ve alışveriş için serbest zamanın ardından Karaca Mağarası’na çıkarak (19 km) yeraltındaki eşsiz güzellikleri görüyoruz. Dönüşte yörenin meşhur pestil ve köme’lerinden almak üzere mola veriyoruz. Sürmene, Of, Çaykara üzerinden dere boyunu takip ederek, Uzungöl Yaylası‘na hareket ediyoruz (184 km). Seyir esnasında vereceğimiz fotoğraf molaları sayesinde yeşilin her çeşidini görebileceğimiz bir yolculuktan sonra Karadeniz’in simgelerinden 1050 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylası’nın güzelliklerinin seyrini müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Fettahoğlu (Grand Sis) Otel vb.

3.Gün 17 Eylül Cumartesi

Uzungöl Yaylası broken heart Rize broken heart Ayder Yaylası

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Çaykara, Of, Rize (70 km) üzerinden kaplıca yaylası olarak da bilinen Karadeniz’in en güzel yaylası 1650 metre yükseklikteki Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz (85 km). Yol üzerinde çay’ın nasıl imal edildiğini görmek ve bilgi almak için Çay Fabrikası ve Rize Bezi Fabrikası gezisinin ardından Rize ve Çamlı Hemşin üzerinden Ayder’e ulaşıyoruz. Panoramik Yayla gezisini müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Haşimoğlu Otel vb.

4.Gün 18 Eylül Pazar

Ayder Yaylası broken heart Rize kiss İstanbul

Otelde alacağımız geç kahvaltının ardından yayla gezisi için serbest zamanı müteakip 12.00’de odalarımızı boşaltarak istemesekte Ayder’in güzelliklerine veda ediyoruz. Dönüş yolculuğumuzda dere boyu üzerindeki tarihi köprüler, yüksek salıncak, zipline aktiviteleri ve yemek için serbest zaman sonrası en geç 17.00’de Rize Havalimanı‘na hareket ediyoruz (52 km). Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK2541 seferi ile saat 20.05‘te İstanbul Havalimanı‘na uçuyoruz. Varış: 22.10.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Trabzon – Rize / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 3 gece yayla otellerinde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Klimalı otobüs ve midibüslerle ulaşım hizmetleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler
 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Sümela Manastırı için Müze Kart geçerlidir.)
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Deniz ile yayla arasındaki dinlenme farkını, yaşayınca hissedeceksiniz.