2023 YILI PROGRAMLARI

Fas Turu

Kazablanka, Şafşavan, Marakeş, Rabat, Fes, Meknes

F7. GRUP

4 GECE 5 GÜN

GİDİŞ : 19 Mayıs 2024 Pazar
DÖNÜŞ : 23 Mayıs 2024 Perşembe  
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1.040 EUR

Oteller

★ ★ ★ ★  Otellerde 4 GECE 

 

 

Fas Turu

Kazablanka – Rabat – Fes – Şafşavan – Meknes – Marakeş

1.Gün 14 Eylül Çarşamba

İstanbul kiss Kazablanka

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “HUZURLU SEYAHAT – THY” bankosunda 08:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 11.45‘te Kazablanka’ya uçuş, 14.35‘te varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kazablanka şehir turumuzda; 2. Hasan CamisiAnfa Semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Ain Diab Bölgesi ve Corniche, 5. Muhammed MeydanıBirleşmiş Milletler Meydanı ve Medina görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Diwan Casablanca Hotel vb.

2.Gün 15 Eylül Perşembe

Kazablanka broken heart Rabat broken heart Fes

Otelde alacağımız kahvaltının ardından imparatorluğun başkenti olan Rabat’a hareket ediyoruz (85 km). Varışta (açıksa) Kraliyet Sarayı Bahçesi, 5. Muhammed Türbesi, Hasan KulesiŞehir Surları ve Oudaia Kalesi‘ni ziyaret sonrası Fes’e hareket ediyoruz (210 km). Varışta yapacağımız Fes medina (eski şehir) turunda; Attarine MedresesiEski Karaounie ÜniversitesiNejarine MeydanıBakırcılar MeydanıFas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkârlar ÇarşısıFes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Barcelo Fes Hotel vb.

3.Gün 16 Eylül Cuma

Fes broken heart Şafşavan broken heart Fes

Otelde alacağımız kahvaltının ardından evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavi renginin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kaldığı kasaba Şafşavan‘a hareket ediyoruz (215 km).  Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan turumuzda Uta-El Hamam Meydanı, 15.yy.‘da inşa edilen Şafşavan Büyük CamisiMedina (eski şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen Jemaa Bouzafar Camisi ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz 5. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Rif Dağları’nın eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneklerine de bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes şehrine geri dönüyoruz (215 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Barcelo Fes Hotel vb.

4.Gün 17 Eylül Cumartesi

Fes broken heart Meknes broken heart Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Meknes‘e hareket ediyoruz (65 km). Varışta Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour Kapısı ve (açıksa) Moulay İsmail Türbesi ziyaretlerinin ardından Marakeş’e hareket ediyoruz (475 km). Varışta Fas kültürünü yakından göreceğimiz Chez Ali Show’da akşam yemeği, folklör ve atlı şov programını izleme sonrası konaklama otelimizde. 5* Adam Park Hotel Hotel vb.

5.Gün18 Eylül Pazar

Marakeş kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız Marakeş şehir turumuzda Bahia Sarayı, zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri, medina (eski şehir), Şifa-i Şerif kitabının yazarı Kadı İyazDelâilü’l Hayrat kitabının yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz‘in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlar 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi ve Afrika‘da ki en hareketli şehir meydanı ve UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan olan Jemaa El Fna Meydanı‘na (Kıyamet Meydanı) görülecek yerler arasındadır. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jemaa El Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Kıyamet Meydanı’nın arka sokaklarında bulunan dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Verilecek serbest zaman esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Serbest zamanın ardından dönüş yolculuğu için Marakeş Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip, THY’nin TK622 seferi ile 22.50’de İstanbul’a uçuş. Varış 05.50 (Ertesi Gün).

 

Not: Bugünkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Kıyamet Meydanı‘nda dilediğiniz yöresel lezzetin tadına bakabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Air Arabia ile İstanbul / Kazablanka – Marakeş / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 4 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Chez Ali Fantasia Show
 • Attarine Medresesi, Bahia Sarayı giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Son gün akşam yemeği
 • Diğer şehirlerden İstanbul’a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Fas tam aşılanmış misafirlerden son 48 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye’de 1 kez (150-250TL arası) PCR testi, varışta Kazablanka Havalimanı’nda 1 kez (ücretsiz) antijen testi yaptırmaları gerekmektedir.
  Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

  150TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet