7 GECE 8 GÜN

MEKKE GÜNLÜK PROGRAM

1. GÜN –  İSTANBUL / CİDDE / MEKKE

Havalimanında Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra CEVHER TUR kontuarı önünde Saat 09.30’da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 12.15’de ihramlı olarak Cidde’ye uçuş, 17.00’da varış. Karşılama ve Mekke Hilton Oteli’ne transfer. Akşam yemeği’nden sonra görevlimiz eşliğinde Harem-i Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

 

2. GÜN – MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

 

3.GÜN – MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN – MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

 

5.GÜN – MEKKE / MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Saat 11.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması. Öğle namazından sonra otelimizde yemek ikramı. 14.15’de Medine’ye hareket 19.00 sularında varış ve Oberoi Oteli’ne yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. Saat 21.30’da erkek ve kadın  görevlilerimizle birlikte otel lobisinden  hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

 

6.GÜN – MEDİNE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da otelimizden hareket ederek; Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Beylerin ikindi namazını müteakip 16.00’da Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN – MEDİNE

Kahvaltı ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

 

8.GÜN – MEDİNE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. 11.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. 14.00’da Medine havalimanına transfer; Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 17.35’de uçuş ve 20.05’de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.