3 GECE 4 GÜN KUDÜS

KUDÜS GÜNLÜK PROGRAM

1. Gün, Sabah Saat: …….. Havalimanı dış hatlar terminalinde acente yetkilisi ile buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Türk Havayollarına ait …. sefer sayılı uçaklaSaat …… uçuş. Saat….de Tel Aviv’e varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa şehrine hareket, burada (Yafa) Şehir turu; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi, ziyaretler sonrasında konaklama yapacağımız Kudüs’e hareket ve konaklayacağımız otele gidiş Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2. Gün: Sabah Namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Saat:09:30 da otelimizden hareket ilk önce Davud (as) makamını ziyaret. Ardından BEYTLAHİM şehrine hareket, burada; Hz. İsa a.s.’ın doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz. Ömer Camii’ nin görülmesinden sonra EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasındaKudüs’e hareket ve konaklayacağımız otele gidiş Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün,: Sabah Namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Kahvaltıdan sonra Saat: 08:00 da otelden hareket. Eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek Kıyamet Kilisesi’ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz.Ömer Camii ziyareti ve Burak (Ağlama) Duvarı’nın görülmesi sonrasında Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burak Mescidinin görülmesi Cuma namazının kılınmasından sonra Mescid-i Aksa içerisindeki Kıble Camii ve Kubbet’üs-Sahra, Mervan Mescidi, Kadim Mescid ziyareti ve gezilmesinin ardından serbest zaman Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 

4. Gün : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde alınacak kahvaltıdan sonra otelden çıkış. Check-out çantalarımız lobiye indirilmesi Saat: 08:00 da otelimizdenZeytin dağına hareket,  Selman-ı Farisi ve Rabiat’ul-Adeviyye’ nin makamlarının ziyaret edilmesi Zeytin Dağı’ndan panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa Hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardındanERİHA şehrine hareket ve Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaretinden sonralut gölü (ölü deniz) bölgesinin tanıtılması ve görülmesi. Dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat Tecrübe Dağı’ nı ve Tecrübe Kilisesi manzarasını fotoğraflayıp ve Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayı kalıntılarının görülmesi sonrası Saat: …..Telaviv havalimanına hareket. Yaklaşık birbuçuk saatlik yolculuğun ardından Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait ….nolu sefer sayılı uçakla saat ….. uçuş

 

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.