7 GECE 8 GÜN

MEDİNE GÜNLÜK PROGRAM

1.GÜN – İSTANBUL / MEDİNE

Havalimanında Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra CEVHER TUR  kontuarı önünde 10.00 da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 12.20’de Medine’ye uçuş, 16.35’de varış. Karşılama, Medine Hilton otel’ine transfer ve yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra saat 21.15’de erkek ve kadın görevlilerimizle birlikte Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

 

2.GÜN – MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Beylerin ikindi namazından sonra saat 16.10’da Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN – MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. 07.30’da otelimizden hareket ederek Medine ve  civarındaki Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde.   Saat 21.30’da  otelimizde “ İhram ve Umre ”  konulu seminer.

 

4.GÜN – MEDİNE / MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması. Öğle namazından sonra; Otelimizde öğle yemeği ikramı. Daha sonra  ihram hazırlığı ve 14.30’da  özel otobüs ile umre’ye niyet etmek üzere Mikat Mescidi’ne, oradan da Mekke’ye hareket. Saat 20.00 sularında varış ve Raffles Suites Oteli’ne yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra görevlilerimiz ile Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

 

5.GÜN – MEKKE     

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

 

6.GÜN – MEKKE           

Kahvaltı otelimizde. 7:30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Cuma Namazı Harem-i Şerifte.   Akşam yemeği otelimizde.

 

7.GÜN – MEKKE  

 Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

 

8.GÜN – MEKKE / CİDDE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. Saat 13.30’da Cidde’ye hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 18.00’da uçuş ve 20.55’de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.