Fas Kraliyet Şehirleri Turu

2020 YILI PROGRAMLARI

E7. GRUP

6 GECE 7 GÜN

GİDİŞ : 31 Mayıs 2020 Pazar AT 913 – 15:40
DÖNÜŞ : 06 Haziran 2020 Cumartesi AT 912 – 08:00
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1.140 EUR

Oteller

★ ★ ★ ★  Otellerde 6 GECE

E8. GRUP

6 GECE 7 GÜN

GİDİŞ : 21 Haziran 2020 Pazar AT 913 – 15:40
DÖNÜŞ : 27 Haziran 2020 Cumartesi AT 912 – 08:00
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1.090 EUR

Oteller

★ ★ ★ ★  Otellerde 6 GECE

E9. GRUP

6 GECE 7 GÜN

GİDİŞ : 12 Temmuz 2020 Pazar AT 913 – 15:40
DÖNÜŞ : 18 Temmuz 2020 Cumartesi AT 912 – 08:00
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1.090 EUR

Oteller

★ ★ ★ ★  Otellerde 6 GECE

E10. GRUP

6 GECE 7 GÜN

GİDİŞ : 01 Ağustos 2020 Pazar AT 913 – 15:40
DÖNÜŞ : 07 Ağustos 2020 Cumartesi AT 912 – 08:00
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1.140 EUR

Oteller

★ ★ ★ ★  Otellerde 6 GECE

 • 1.Gün
 • İstanbul-Kazablanka-Marakeş
Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde gerçekleştireceğimiz biniş kartı, bagaj teslimi ve pasaport kontrolü işlemlerinin ardından uçağın bekleme kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Kazablanka uçuşumuz gerçekleşiyor. Akşam yemeğimizi uçakta alıyoruz. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.
 • 2.Gün
 • Marakeş
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası turumuza başlıyoruz. İlk olarak Menara bahçelerini fotoğrafladıktan sonra, Marakeş şehri Medinesi’ni gezmeye devam edeceğiz. Bin Yusuf Medresesi ve Camii’ne gideceğiz. Marakeş Müzesi ve birçok İslam aydını yetiştiren tarihi medreseyi ziyaret edeceğiz. Öğle namazı molamızı 12. yüzyıl başından kalma, şehrin en eski camii Ali Bin Yusuf ‘da vereceğiz. Öğleden sonra gezimize Marakeş Çarşısı ve dünyaca meşhur Cma El Fina Meydanı ile devam edeceğiz. İslam medeniyeti için önemli bir kilometre taşı olan Kutubiyye Camii’ni ziyaret edeceğiz. İbn Haldun’un bilgisi ve takvasına övgüler dizdiği İbn Tumert’ “İslam’ın esasları değiştiriliyor” diyerek Murabıt hanedanlığına son verip, başkent Marakeş’i zaptettikten sonra yerine geçen Abdel Mumin ve torunu Yakup EL Mansur tarafından 12. yüzyılda inşa edilen Kutubbiye Camii aynı dönemde inşa ettirilen Sevilya (İşbiliye) Camii’nin ikiz kardeşi olarak bilinir. 30 km uzaktan bile görünebilen anıtsal minaresi yüzyıllarca Endülüs İslam Devleti’nin sembolü olmuştur. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • 3.Gün
 • Marakeş-Kazablanka-Rabat-Fez
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Kazablanka’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada dünyanın en büyük camilerinden olan 20. Yüzyıl Fas devletinin nişanı II. Hassan Camii’ni gezecek ve öğle namazını kılacağız. Okyanus kıyısında yer alan Kordon boyunda dev dalgaları seyredecek ardından başkent Rabat’a gideceğiz. Rabat şehrinde 20. yüzyılda Fas’a bağımsızlığını kazandırmış V. Muhammed’in türbesini gezecek Muhavvid’lerin eseri Hassan Minaresini görecek, Kraliyet saray meydanında fotoğraf çekecek ve Fez şehrine devam edeceğiz. Varışımızla birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • 4.Gün
 • Fez
Otelimizde alacağımız kahvaltıyla güne başlıyor ve ardından gezimize başlıyoruz. 1000 seneden fazla bozulmadan kalmış en eski İslam şehri olan Fez el Bali ve çevresine önce bir tepeden bakacak coğrafya ve şehrin kuruluşu hakkında bilgi alacağız. Ardından Medine’nin dar sokaklarından ilerleyerek El Attarin Medresesi, Najjarin Çeşmesi’nden geçecek, dünyanın en eski üniversitelerinden El Karaviyyin Medresesi’ni göreceğiz. Medresenin tarihi caminde namaz için mola vereceğiz. İbn Haldunların, İbn Batutalar’ın dolaştığı sokaklardan ilerleyerek Emevi dönemi ihtişamını yansıtan Ebu İnan medresesini keşfedeceğiz. Öğleden sonra deri tabakhanelerini Bab El Celud Kapısı ve Çarşısı’nı gezeceğiz. Gezi sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • 5.Gün
 • Fez-Chefchaouen-Tetouan-Tanca
Otelimizde alacağımız kahvaltıyla güne başlıyor ve ardından mavi şehir olarak bilinen Şafşavan’a (Chefchaoue) gidiyoruz Şehrin kalesi ve Ulucamii’nde vereceğimiz molanın ardından yolumuza Akdeniz’e doğru devam edeceğiz. 7 kapıdan girilen ve 36 adet camii ile türbeler, hanlar, hamamlardan oluşan tarihi Tetuan Medinesi’ni göreceğiz. Sonrasında Tanca’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • 6.Gün
 • Tanca-Cebelitarık-Kazablanka
Otelimizde alacağımız kahvaltıyla güne başlıyor ve ardından Tanca şehrindeki panoramik gezimiz ve Cebelitarık Boğazı’nı görmek için hareket ediyoruz. Gezi sonrası İbn Batuta’nın şehri Tanca’ya veda ederek Casablanca’ya dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • 7.Gün
 • Kazablanka-İstanbul
Otelimizde erken saatlerde ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Biniş kartı, bagaj teslimi ve pasaport kontrolü işlemlerinin ardından uçak bekleme kapısına geçiyoruz. Tarifeli sefer ile gerçekleştirilecek olan İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızla birlikte bu güzel seyahatimiz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Royal Air Maroc tarifeli seferi ile İstanbul-Kazablanka gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltı & akşam yemeği)
 • Şehir konaklama vergileri
 • Programda belirtilen tüm geziler ve transferler
 • Programda belirtilen gezilerdeki tüm girişler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu seyahat sigortası [Mesleki sorumluluk sigortasıdır]

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri, tüm yemeklerdeki içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Seyahat ve sağlık sigortası

 

Tura Başlarken

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 

Çok Önemli Notlar;
1) Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2) Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3) Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4) Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5) Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6) Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7) Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8) Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.
Gezimiz, minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamız’ın sorumluluğunda değildir.

Turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.